Przekaż nam 1,5 proc. ze swojego podatku

Dzięki wpłatom od naszych darczyńców Fundacja Słodziaki przygotowuje materiały edukacyjne. Trafiają one do szpitali i poradni – są przekazywane najczęściej świeżo zdiagnozowanym pacjentom. Już niebawem rozpoczyna się kolejny sezon rozliczeniowy. Do organizacji pożytku publicznego może trafić 1,5 proc. z podatku. Nie zapomnijcie wypełniając PIT wpisać KRS. Nasz KRS to 0000661403.

Polacy już od blisko 20 lat mają możliwość przekazywania 1 proc. swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Po raz pierwszy rozliczając PIT za 2022 rok zamiast 1 proc. do fundacji i stowarzyszeń trafiło aż 1,5 proc. Aby skutecznie wesprzeć wybraną organizację wystarczy tylko wpisać jej nazwę i numer KRS do odpowiedniej rubryki w rocznym zestawieniu podatkowym (PIT). Sezon rozliczeniowy trwa – pamiętaj aby wesprzeć organizację pożytku publicznego.

To drobny gest, nic nie kosztuje osobę rozliczającą PIT – ani nie zwiększa, ani nie zmniejsza dopłaty lub nadpłaty. Może natomiast przyczynić się do zmiany na lepsze i pomocy wielu potrzebującym. 

Rozliczenia podatku za 2023 rok i przekazania 1,5 proc. można dokonać do 30 kwietnia 2024 roku.

Każda fundacja posiadająca status OPP (organizacji pożytku publicznego) raportuje wszystkie swoje działania. Wyszczególnia także to, co zrobiła z zebranych przy okazji rozliczeń PIT-u darowizn.

Fundacja Słodziaki uzyskała status OPP w połowie 2021 roku. Po raz pierwszy moglibyśmy prosić o wpłaty na naszą rzecz przy rozliczaniu PIT-ów za 2021 rok, czyli w roku 2022. Dzięki Waszym dobrym sercom zebraliśmy kwotę, która pozwoliła nam na przygotowanie kolejnej edycji „Pakietów Słodziaka”.

W 2023 roku przygotowaliśmy materiały edukacyjne wspierające kadrę szkół i przedszkoli, gdzie trafiają dzieci z cukrzycą typu 1. Będą one dostępne już niebawem.

Gorąco zachęcamy do wspierania naszych działań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *