Apple Watch z pomiarem glukozy?

Rockley Photonics zrewolucjonizuje opiekę zdrowotną, mierząc biomarkery, takie jak glukoza, za pomocą laserów w zegarku. To przełomowe rozwiązanie już niedługo może znaleźć się w Apple Watch.

Nie tylko pomiar glukozy

Rockley Photonics to firma z branży fotoniki, koncentrująca się na technologii medycznej. Firma opracowała nowatorską, nieinwazyjną, multimodalną metodę monitorowania biomarkerów. Metoda Rockley’a obejmuje wiele laserów na jednym mikrochipie. Mierzą one w ciele człowieka zawartość m.in. alkoholu i glukozy. Ale także poziom nawodnienia, temperaturę ciała, ciśnienie krwi, tlen we krwi i tętno.  Za technologię Rockley Apple już zapłacił 70 mln USD. SemiAnalysis, w opublikowanym niedawno artykule podaje, że czujniki mogą znaleźć się w zegarkach Apple Watch w 2022 lub 2023 roku.

Transformacja i nowoczesność w Apple Watch

Rozwiązanie Rockley jest istotną zmianą w stosunku do istniejącej technologii pod względem zakresu, dokładności i wydajności pomiarów. Inne firmy działające w tej branży próbują wykorzystywać technologię LED. Ma ona znacznie niższą rozdzielczość, węższą długość fali i jest wolniejsza niż rozwiązanie Rockleya. Obecnie stosowane w smartwatchach, diody LED świecą bezpośrednio na skórę, monitorując rozproszone światło. Dokonywane są w ten sposób pomiary pulsu, a nawet poziomu tlenu we krwi.

Według SemiAnalysis Apple wprowadzi nową jakość w branży monitorowania zdrowia poprzez włączenie tego rozwiązania do swoich obecnych zegarków. Platforma Rockley’a jest w zasadzie laboratoryjnym spektrometrem na chipie. Oferuje cały szereg testów i usług monitorujących, co tworzy swoistą „klinikę na nadgarstku”. I to w małym zegarku Apple Watch.

Więcej na temat fantastycznej nowej technologii przeczytasz TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *