Sezon rozliczeniowy – przekaż nam 1,5 proc. podatku

Dzięki wpłatom od naszych darczyńców Fundacja Słodziaki po raz kolejny przygotowała „Pakiety Słodziaka”, czyli materiały edukacyjne pomocne w poznawaniu i oswajaniu się z cukrzycą typu 1. Już niebawem rozpoczyna się kolejny sezon rozliczeniowy. Tym razem do organizacji pożytku publicznego może trafić 1,5 proc. podatku. Nie zapomnijcie wypełniając PIT wpisać KRS. Nasz KRS to 0000661403.

Polacy już od blisko 20 lat mają możliwość przekazywania 1 proc. swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Po raz pierwszy rozliczając PIT za 2022 rok zamiast 1 proc. do fundacji i stowarzyszeń trafi aż 1,5 proc. Aby skutecznie wesprzeć wybraną organizację wystarczy tylko wpisać jej nazwę i numer KRS do odpowiedniej rubryki w rocznym zestawieniu podatkowym (PIT). Sezon rozliczeniowy trwa – pamiętaj aby wesprzeć organizację pożytku publicznego.

To drobny gest, nic nie kosztuje osobę rozliczająca PIT – ani nie zwiększa, ani nie zmniejsza dopłaty lub nadpłaty. Może natomiast przyczynić się do zmiany na lepsze i pomocy wielu potrzebującym. 

Rozliczenia podatku za 2022 rok i przekazania 1,5 proc. można dokonać do 30 kwietnia 2023 roku.

Każda fundacja posiadająca status OPP (organizacji pożytku publicznego) raportuje wszystkie swoje działania. Wyszczególnia także to, co zrobiła z zebranych przy okazji rozliczeń PIT-u darowizn.

Fundacja Słodziaki uzyskała status OPP w połowie 2021 roku. Po raz pierwszy moglibyśmy prosić o wpłaty na naszą rzecz przy rozliczaniu PIT-ów za 2021 rok, czyli w roku 2022. Dzięki Waszym dobrym sercom zebraliśmy kwotę, która pozwoliła nam na przygotowanie kolejnej edycji „Pakietów Słodziaka”.

W tym roku chcielibyśmy przygotować materiały edukacyjne wspierające kadrę szkół i przedszkoli, gdzie trafiają dzieci z cukrzycą typu 1. 

Gorąco zachęcamy do wspierania naszych działań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *