Pakiety Słodziaka – na start z cukrzycą typu 1.

Już po raz czwarty Fundacja Słodziaki przygotowała Pakiety Słodziaka. Są to materiały edukacyjne przeznaczone przede wszystkim dla nowo zdiagnozowanych dzieci z cukrzycą typu 1. Materiały dostępne są w poradniach i oddziałach diabetologii w całej Polsce. 

Pakiety Słodziaka dostępne są w 9 poradniach/oddziałach diabetologii w całej Polsce. Poniżej lista tych placówek. Można je też zamówić w sklepie Diabetyk24 za symboliczna opłatą stanowiącą wsparcie działań Fundacji.

Dla słodkich „świeżynek”

Cukrzyca typu 1. niestety na dobre zadomowiła się w naszym kraju. Wzrost liczby zachorowań wśród dzieci i młodzieży jest wręcz drastyczny. Praktycznie nie ma szkoły w Polsce bez dziecka z ta chorobą. Dlatego tak ważna jest edukacja i wiedza na temat cukrzycy typu 1., po to by wiedzieć z czym wiąże się opieka nad takim dzieckiem. Dlatego, jeśli Twoje dziecko ma od niedawna cukrzycę typu 1 – skorzystaj z naszych materiałów, a Wasz start w nowej rzeczywistości będzie choć trochę lżejszy. 

Materiały przygotowane są w jasny i zrozumiały sposób. Po ich przeczytaniu otrzymuje się podstawową wiedzę i spowiedzi na pytania: jakie są objawy cukrzycy typu 1.? Co to jest hipoglikemia? Jak reagować podczas hipoglikemii? Co to jest hiperglikemia? Jak postępować podczas ćwiczeń na WF-ie i uprawiania sportu.

Pakiety Słodziaka zawierają:

 1. Ważne informacje o cukrzycy – przydatne w szkole, przedszkolu, domu – do wręczenia każdemu, kto opiekuje się dzieckiem i powinien mieć podstawową wiedzę na temat cukrzycy;
 2. Tabelę wymienników węglowodanowych – WW (oraz wybranych WBT – wymienników białkowo-tłuszczowych) do umieszczenia na drzwiach lodówki lub innym widocznym miejscu w kuchni;
 3. Podręczne i kieszonkowe tabele WW i WBT przydatne podczas jedzenia poza domem;
 4. Dextrozę – na niski cukier;
 5. Opaskę na rękę;
 6. Ekologiczny worek.

W listopadzie 2022 roku Pakiety Słodziaka trafiły do szpitali:

 • Warszawa – Centrum Zdrowia Dziecka 
 • Warszawa – Klinika Pediatrii WUM
 • Kraków – Uniwersytecki Szpital Dziecięcy
 • Białystok – Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny
 • Gdańsk – Uniwersyteckie Centrum Kliniczne
 • Kielce – Wojewódzki Szpital Zespolony
 • Wrocław – Klinika Endokrynologii i Diabetologii Uniwersytet Medyczny
 • Rzeszów – Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2
 • Lublin – Uniwersytecki Szpital Dziecięcy

Dodatkowo nasze Pakiety Słodziaka są dostępne we wrocławskiej aptece Herba oraz w sklepie internetowym Diabetyk24.

Tabelę WW oraz ważne informacje można także wydrukować. Pliki do druku:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *